استرس چه تاثیری بر روی پوست دارد؟

استرس قابلیت این را دارد تا بر روی کل بدن شما از جمله مو، ناخن و پوست شما تاثیر بگذارد و از آنجایی که استرس بخشی از زندگی مدرن است، مهم نحوه مدیریت آن است. جالب است بدانید که استرس باعث واکنش شیمیایی در بدن شما می شود که این واکنش ها باعث می شوند پوست حساس تر و واکنش پذیرتر شود. همچنین می تواند باعث دشوار تر شدن بهبود مشکلات پوستی شود.

تاثیر استرس بر روی پوست

استرس عامل چرب شدن پوست

حتما متوجه شدید زمانی که استرس دارید بیشتر عصبامی میشوید. استرس باعث می شود بدن شما هورمون هایی مانند کورتیزول بسازد که باعث میشود غدد پوست شما چربی بیشتری بسازند. همین امر باعث چرب تر شدن پوست شده و آن را بیشتر مستعد آکنه و سایر مشکلات پوستی می کند.

استرس عامل تشدید مشکلات پوستی

با توجه به انجام واکنش های شیمیایی و هورمون هایی که در زمان استرس تولید می شوند استرس می تواند باعث تشدید مشکلات پوستی شود به عنوان مثال استرس می تواند پسوریازیس، روزاسه و اگزما را تشدید کند. همچنین می تواند باعث کهیر و انواع دیگر بثورات پوستی شود.

استرس عامل تشدید مشکلات پوستی

6 راه حل برای کاهش تاثیر استرس بر روی پوست

استرس و اضطراب جزو احساسات رایجی است که شاید در طول زندگی بارها تجربه کنیم .اجتناب از استرس کمی دشوار بنظر می آید اما می توان راه هایی را برای کنترل بهتر آن امتحان کرد:

  1. ورزش منظم داشته باشید. چراکه علاوه بر پوست ، برای کل بدن نیزمفید است.
  2. برای انجام کاری که از آن لذت می برید برای خود وقت بگذارید، حتی اگر فقط 10 دقیقه وقت داشته باشید..
  3. پیاده روی کنید چراکه قدم زدن مستقیما باعث کاهش استرس می شود.
  4. تکنیک های مدیریت استرس مانند تمرینات تنفسی، یوگا، مدیتیشن یا تصاویر بصری را تمرین کنید.
  5. خواب کافی داشته باشید. ۷ الی ۸ ساعت خواب در شبانه روز  ایده آل است.
  6. نه بگویید. اشکالی ندارد که برای کاهش استرس خود محدودیت ها و مرزهایی تعیین کنید.

تکنیک های مدیریت استرس

این پیشنهادات به منظور کاهش استرس و یا تاثیر استرس بر روی پوست و سلامت شما می باشد و خوشحال می شویم اگر تخصص و یا تجربه مرتبط دارید در بخش نظرات به منظور جامع تر شدن این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Webmd